początku organizując szkolenia, konferencje i kongresy branży budowlanej. Dzięki tej współpracy możemy polecić wykwalifikowanych fachowców z zakresu szeroko pojętych rozwiązań budowlanych. Strona którą aktualnie Państwo oglądacie, powstała po to , żeby przybliżyć naszą ofertę produktową dostępną na terenie całego kraju, jak też informować o aktualnych szkoleniach PZP. W naszej ofercie znajdują się: kleje, fugi, silikony, hydroizolacje, chemoodporne dylatacje, produkty do szybkiego przygotowania podłoża, skracające czas wykonania posadzek.
Polskie Zrzeszenie Płytkarzy jest stowarzyszeniem osób zajmujących się zawodowo układaniem płytek ceramicznych. Powstało 19 listopada 2003, by dbać o interesy tej grupy zawodowej i przyczyniać się do podniesienia znaczenia zawodu glazurnika. Efektem dotychczasowej działalności jest zorganizowanie szkoleń dofinansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Szkolenia te, przygotowujące do egzaminów mistrzowskich i czeladniczych, ukończyło 1587 glazurników, 272 monterów izolacji budowlanych oraz 254 sprzedawców pracujących w salonach ceramicznych lub w składach budowlanych. Aby aktywnie wspierać certyfikację rzemieślników, PZP współpracuje ze Związkiem Rzemiosła Polskiego oraz Izbami Rzemieślniczymi w zakresie kształtowania standardów zawodowych. Dzięki PZP zawód glazurnika otrzymał należne mu miejsce wśród zawodów związanych z branżą budowlaną. Rzemieślnicy stali się profesjonalistami, doradcami dla swoich klientów nie tylko w zakresie doboru odpowiednich materiałów, ale także dekoracji i wyposażenia wnętrz. Aby pokazać klientom jak trudny i wymagający jest to zawód, PZP organizuje Mistrzostwa Glazurnicze, które odbywają się na terenie całego kraju, podczas trwania największych imprez targowych w branży budowlanej, takich jak targi Budma w Poznaniu, czy targi Murator Expo w Warszawie.
PZP zajmuje się także promowaniem wśród rzemieślników profesjonalnych produktów i narzędzi glazumiczych, stawiając przede wszystkim na jakość polecanych wyrobów.
Członkowie PZP mają dostęp do:
– doradztwa technicznego w zakresie doboru właściwych technologii i materiałów,
– szkoleń doskonalących umiejętności zawodowe oraz przygotowujących do uzyskania certyfikatów zawodowych,
– pomocy prawnej w zakresie zawierania umów, pisania podań, rozwiązywania sytuacji spornych z klientem,
– porad jak prowadzić działalność gospodarczą,
– aktualnych informacji o nowinkach technicznych i zmianach w prawie budowlanym.