Nowoczesna łazienka 2013

NIE TYLKO DLA TECHNICZNYCH

Na warszawskich targach MUREXPO, WIM zaprezentował, wspólnie z firmami PIU Design i Tubądzin nowatorski projekt „Nowoczesna łazienka”. Nowatorskie rozwiązania techniczne wkrótce pojawią się na rynku.
Jesteśmy firmą znaną z wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Pomysł „Nowoczesnej łazienki” zrodził się z obserwacji europejskich trendów i kontaktów z wykonawcami. Proponowane przez nas rozwiązania są nowoczesne – designerskie i funkcjonalne, co jest istotne z punktu widzenia klientów. Fachowcy cenią sobie szybkość i łatwość montażu oraz ich niezawodność. Na targach pokazaliśmy system wodoodpornych płyt budowlanych do zabudowy łazienek WIM Platte System, specjalny system mat uszczelniających do kabin prysznicowych i łazienek oraz nowoczesny brodzik, który licuje się z podłogą.

Alternatywa dla g-k

Płyty budowlane są alternatywą dla suchej zabudowy, wykonywanej z płyt gipsowo-kartonowych. W odróżnieniu od płyt g-k są wykonane z materiałów całkowicie odpornych na działanie wody. Ich rdzeń jest zrobiony z XPS-u powleczonego obustronnie siatką i zaszpachlowanego specjalną masą cementową. Płyty są lekkie, łatwe w obróbce, mogą służyć jako suchy jastrych do wyrównywania powierzchni, a także do wykonywania szybkiego montażu, bez użycia stelaża, jako blat pod umywalkę, obudowa wanny czy różnego rodzaju ściany prysznicowe. Posiadają wysoką termoizolacyjność i wysoką izolacyjność akustyczną.

Od razu kleimy płytki

Maty uszczelniające są nowoczesnym sposobem wykonywania uszczelnień łazienkowych. Z powodzeniem zastępują wszelkiego rodzaju płynne folie. Są paroizolacyjne, szybkie i proste w montażu, skracają czas pracy fachowca, gwarantując wysoki poziom uszczelnienia. Po przyklejeniu maty do ściany za pomocą kleju cementowego klasy C2 od razu można stosować na nie okładzinę ceramiczną. Maty szczególnie polecane są w miejscach, w których występuje konstrukcja drewniana.

Niewidoczny brodzik 

Brodzik licowany z podłogą jest naszym nowym designerskim rozwiązaniem. Brodzik nie wyróżnia się od reszty podłogi, jest w całości wyklejany płytkami takimi samymi jak na całej podłodze, dając poczucie większej przestrzeni w łazience. Konstrukcja brodzika składa się ze wspomnianej płyty budowlanej zintegrowanej z odpływem wody, który w bardzo prosty i szybki sposób łączy się z syfonem osadzonym w zagłębieniu posadzki. Brodzik posiada wyprofilowane spadki ułatwiające wykonawcy układanie płytek. Takie rozwiązanie daje pewność uszczelnienia oraz swobodę odpływu wody. Dla użytkownika ostatecznego jest to modne rozwiązanie, dla wykonawcy duże ułatwienie oraz możliwość poszerzenia zakresu wykonywanych w łazience prac.

Nowoczesna łazienka 2013